Opróżnianie i napełnianie instalacji

Przygotowanie, napełnianie i opróżnianie instalacji płynami.

1. Po montażu, a przed napełnieniem należy bezwzględnie wyczyścić instalację z resztek pozostawionych tam cieczy oraz zanieczyszczeń. W przypadku przygotowania instalacji zalanej poprzednio wodą, należy usunąć znajdujące się wewnątrz produkty korozji. Jest to bardzo istotne, bo znajdująca się w układzie rdza może związać do 20 % inhibitorów znajdujących się w płyni.

2. Instalacje powinny być projektowane jako układy zamknięte, ponieważ dostęp powietrza przyspiesza zużycie inhibitorów zawartych w ERGOLIDZIE.

3. Projektując instalacje z tworzyw sztucznych należy brać pod uwagę dyfuzję tlenu przez ich powierzchnię.

4.Zarówno glikol etylenowy jak i propylenowy posiadają lepsze właściwości penetrujące niż woda. Jest to bardzo istotne przy projektowaniu wszelkiego rodzaju połączeń i uszczelnień, które muszą być wykonane z większa dokładnością niż w przypadkach układów wodnych.

5. Przy częściowo skorodowanych instalacjach płyny nie gwarantują pełnej ochrony antykorozyjnej ze względu na nierównomierne działanie inhibitorów, a co za tym idzie ich przedwczesne zużycie.

6. W przypadku potrzeby spuszczenia płynu celem usunięcia awarii, przecieków lub wymiany płynu na nowy, należy go dokładnie zebrać do zbiornika lub innych odpowiednich pojemników. Płyny przepracowane, nie nadające się do dalszej eksploatacji należy przekazać producentowi do regeneracji lub do spalarni komunalnych.